دستورزبان انگلیسی (30)

در این مجموعه می توانید به تفصیل با گرامر (دستور زبان) انگلیسی آشنا شوید. این مجموعه درباره اسم، حرف تعریف، صفت، قید، صرف فعل و هر آنچه که برای یادگیری گرامر زبان فرانسه نیاز است آموزش هایی دارد.

آموزش زبان انگلیسی بهگذر

 در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با تفاوت میان for, since و ago و همچنین کاربرد آنها در زمان حال کامل (ماضی نقلی) آشنا می کنیم. بطور کلی از حروف اضافه since و for برای بیان طول مدت انجام کار استفاده می کنیم و می بایست آنها را در زمان حال کامل (ماضی نقلی) یا زمان حال کامل استمراری به کار ببریم. ago قید زمان است و می بایست آن را در زمان گذشته ساده به کار ببریم.

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

 در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با کلمه پرسشی how long و استفاده از آن در زمان حال کامل (ماضی نقلی) آشنا می کنیم. کلمه پرسشی how long به معنی "چند وقت" یا "چه مدت" است و زمانی از آن استفاده می کنیم که بخواهیم دربارهمدت زمان انجام کاری در گذشته سؤال کنیم.

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

نحوه به کار گیری قیود ever و never ممکن است برای برخی از زبان آموزان مشکل باشد؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با کاربرد های  ever و never در زمان حال کامل یا ماضی نقلی در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

نحوه به کار گیری قیود just, already و yet  برای اکثر زبان آموزان مشکل است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با کاربرد های just, already و yet در زمان زمان حال کامل یا ماضی نقلی در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

جمعه, 06 فروردين 1395 16:38

زمان حال کامل (ماضی نقلی) در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با زمان حال کامل یا ماضی نقلی در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

کاربرد زمان حال کامال یا ماضی نقلی در زبان انگلیسی تقریبا مشابه با کاربرد آن در زبان فارسی است و از آن برای بیان اتفاقی که در زمان گذشته رخ داده است ولی اثر آن همچنان تا زمان حال باقی مانده است استفاده می کنیم. به این دو مثال دقت کنید:

فرق زمان حال ساده با حال استمراری

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با تفاوت دو زمان گذشته ساده و گذشته استمراری آشنا می کنیم.

کاربرد زمان گذشته ساده و گذشته استمراری در گرامر زبان انگلیسی بسیار شبیه به زبان فارسی است اما تفاوت هایی هم با دارند که در ادامه با ذکر مثال های متفاوت می توانید با نحوه صحیح استفاده از این دو زمان پر کاربرد را یاد بگیرید.

پنج شنبه, 05 فروردين 1395 00:21

زمان گذشته (ماضی) استمراری در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط

آموزش دستور زبان انگلیسی

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با زمان گذشته پیوسته یا ماضی استمراری در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

از زمان ماضی استمراری یا گذشته پیوسته برای بیان کاری در زمان گذشته به صورت پیوسته (مستمر) ادامه داشته و یا بارها تکرار شده است استفاده می کنیم. در زبان فارسی برای ساختم زمان ماضی استمراری یا گذشته پیوسته از صرف فعل داشتن در زمان گذشته ساده + صرف فعل اصلی در زمان گذشته ناتمام استفاده می کنیم. برای مثال: داشتم می رفتم، داشتی می رفتی، داشت می رفت و ... در زبان انگلیسی برای ساختن زمان زمان گذشته پیوسته یا ماضی استمراری از افعال کمکی was و were کمک می گیریم. به عبارات زیر دقت کنید.

چهارشنبه, 04 فروردين 1395 14:35

منفی و سؤالی کردن زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط

آموزش دستور زبان انگلیسی

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با منفی و سؤالی کردن زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

پیشتر یاد گرفتیم که برای سؤالی کردن زمان حال ساده و منفی کردن زمان حال ساده در گرامر زبان انگلیسی می بایست از افعال کمکی do و does استفاده کنیم. برای سؤالی و منفی کردن زمان گذشته ساده نیز از شکل گذشته این افعال کمکی یعنی did استفاده می کنیم. به مثال های زیر توجه کنید.

پنج شنبه, 27 اسفند 1394 11:52

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

کاربرد زمان گذشته در زبان انگلیسی تقریبا مشابه با کاربرد آن در زبان فارسی است و از آن برای بیان اتفاقی که در زمان گذشته رخ داده است استفاده می کنیم. به این دو مثال دقت کنید:

چهارشنبه, 26 اسفند 1394 13:07

افعال کمکی was و were در زبان انگلیسی

نوشته شده توسط

افعال کمکی was were در زبان انگلیسی

در این مطلب آموزشی از سری آموزش دستور زبان (گرامر) انگلیسی بهگذر با استفاده از مثال های مختلف شما را با افعال کمکی was و were در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

قبلا با افعال کمکی am, is, are آشنا شده ایم. این افعال صرف فعل to be در زمان حال ساده هستند. معادل آنها در زبان فارسی صرف فعل بودن در زمان حال (هستم، هستی، هست، هستیم، هستید، هستند) است. اما وقتی بخواهیم درباره کاری که در گذشته رخ داده است صحبت کنیم باید افعال کمکی was و were را به کار ببریم. معادل فارسی افعال کمکی was و were صرف فعل بودن در زمان گذشته (بودم، بودی، بود، بودیم، بودید، بودند) است. برای درک بهتر این مسئله به مثال های زیر دقت کنید.

صفحه1 از3

جدیدترین های آندروید

جدیدترین های آموزش زبان فرانسوی

جدیدترین های آموزش زبان انگلیسی

جدیدترین های صوتی

جدیدترین های ویندوزفون

جدیدترین های الگوریتم

جدیدترین های آموزش PHP

جدیدترین های پیامک

ورود

رضایت از بهگذر را به گوش گوگل برسانید
Web Analytics

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید

پشتیبان گرفتن و بازیابی کردن اس ام اس ها و مخاطبین در ویندوز فون 8

بازیابی کردن اس ام اس ها (پیامک ها) و مخاطبین روی کارت حافظه SD همیشه یکی از دغدغه های کاربران ویندوز فون بوده است. تنظیمات ویندوز فون اجازه پشتیبان گیری و بازیابی اس ام اس ها (پیامک ها) بر روی فضای ابری (cloud) را می دهد اما ویندوز فون به صورت پیش فرض قابلیتی ندارد که بوسیله آن بتوانیم از اس ام اس ها (پیامک ها) و مخاطبین گوشی بر روی کارت حافظه SD فایل پشتیبان بگیریم و در مواقع لزوم آن فایل را بازیابی کنیم. اما در این آموزش به شما نرم افزاری را معرفی می کنیم که بوسیله آن می توانیم اس ام اس ها (پیامک ها) و مخاطبین گوشی را بر روی کارت حافظه SD پشتیبان گیری و همچین از روی آن بازیابی کنیم. توجه کنید که بازیابی کردن اس ام اس ها و مخاطبین نرم افزار بدون اینکه قبلا از آنها فایل پشتیبان تهیه نکرده باشید امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید

رضایت از بهگذر را به گوش گوگل برسانید