شنبه, 10 آبان 1393 12:45

جوجه قناری هایتان را خوشحال و سرحال نگه دارید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

جوجه قناری هایتان را خوشحال و سرحال نگه دارید

12 تا 14 روز که از تخم گذاشتن قناری ماده گذشت می توانید امیدوار باشید که جوجه ها سر از تخم بیرون بیاورند. جوجه قناری ها بسیار کوچک، برهنه و ناتوان هستند اما چنانچه به خوبی تغذیه شوند به سرعت رشد می کنند. آنها همچنین وقتی به دنیا می آیند بسیار گرسنه می باشند بنابراین شما می بایست پیش از به دنیا آمدن جوجه ها، در دوازدهمین روزی که قناری مادر روی تخم هایش نشسته است، خوراک جوجه را آماده کنید.

 

 

خوراک جوجه (دان نرم)

خوراک جوجه یا دان نرم در واقع خوراکی است که قناری های والد جوجه هایشان را با آن تغذیه می کنند و زمانی که جوجه قناری ها لانه را ترک کنند خودشان به تنهایی شروع به خوردن خوراک جوجه می کنند و سرانجام یاد می گیرند که دانه خشک معمولی نیز بخورند. خوراک جوجه می بایست غنی از پروتئین و مواد مغذی باشد تا نه تنها به رشد سریع جوجه ها کمک کند، بلکه برای والدین آنها نیز مفید باشد زیرا آنها انرژی زیادی را صرف تغذیه جوجه هایشان می کنند.

خوراک جوجه شامل موارد زیر است:

  •  دانه نرم

  • غذای تخم مرغی

  • سبزیجات

چیزهای دیگری را هم می توانیم با خوراک جوجه مخلوط کنیم از جمله هویج رنده شده، جو پوست کنده و خامه گندم. همچنین می توانید مقداری خوراک جوجه آماده نیز تهیه کنید اما دقت داشته باشید که دانه، تخم مرغ و سبزیجات حتما باید در اختیار قناری ها قرار بگیرد. سبزیجات بیشتر برای قناری مادر است ... او در این دوران پر استرس به مواد مغذی زیادی نیاز دارد.

 

به دو روش می توان دان نرم درست کرد:

1) دان معمولی قناری را فقط به مدت 20 دقیقه بجوشانید،

سپس بگذارید خنک شود و یک قاشق غذاخوری از آن را صبح و یک قاشق غذاخوری دیگر را بعد از ظهر همراه با غذای تخم مرغی در قفس قرار دهید. قناری های پدر و مادر از این دان نرم برای تغذیه جوجه هایشان استفاده می کنند. این خوراک را برای سه تا چهار هفته در اختیار قناری ها قرار دهید.

من این دان آب پز را تا 7 روز هم بدون آنکه فاسد شود در یخچال نهگداری کرده ام. با این حال برای اطمینان بیشتر هم شده بهتر است پس از 5 روز آن را دور بیندازید زیرا ممکن است شروع به فاسد شدن کند.

2) بسیاری از پرورش دهندگان توصیه می کنند که دان معمولی قناری را خیسانده و سپس برای تغذیه جوجه قناری ها از آن استفاده کنید. این "دان تلیت شده" را ابتدا باید در آب بخیسانید و سپس آن را آبکشی کنید، سپس در طول 24 تا 72 ساعت آیند چندین بار بخیسانید و آب بکشید. سپس شروع جوانه زدن می کند. حالا می توانید جوجه قناری هایتان را با آن تغذیه کنید.

دان جوانه زده حاوی ویتامین و منابع معدنی بسیار بالایی است و همانند یک منبع غذایی طبیعی است که قناری ها در فصل بهار در حیات وحش پیدا می کنند.

به هر روی این بهترین دان نرمی است که می توانید برای تغذیه جوجه قناری ها از آن استفاده کنید اما چنانچه وقت کافی برای این همه خیساندن و آبکشی کردن ندارید می توانید از همان دان آب پز استفاده کنید.

 

تخم مرغ آب پز

همراه با دان نرم می توانید تخم مرغ آب پز هم به قناری ها بدهید. تخم مرغ را به مدت 20 دقیقه بجوشانید سپس آن را به صورت پوره در آورده یا رنده کنید و هر روز دو بار نصف یک تخم مرغ آب پز را در کنار دان نرم به قناری ها بدهید.

 

خوراک جوجه

 

سبزیجات و میوه ها

یک قاشق غذاخوری سبزی و یک قاشق غذاخوری سیب به خوشجال و سرحال نگه داشتن قناری های شما کمک می کند. سبزیجات و میوه را روزی یک بار و همراه با صبحانه در اختیار جوجه قناری ها قرار دهید. این غذاهای خوشمزه بعنوان خوراک جوجه ها و همچنین برای نیرومند نگه داشتن قناری های والد که سرگرم تغذیه جوجه هایشان هستند استفاده می شود.

همچنین می توانید تکه ای نان گندم، برنج قهوه ای آب پز، گندم خرد شده خیس شده و نخود پخته هم برای تغذیه جوجه قناری ها استفاده کنید.

خوراک جوجه را یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر در اختیار قناری ها قرار دهید و ته مانده به جا مانده از غذاها را بردارید. ته مانده غذا در عرض چند ساعت فاسد می شود و و محل مناسبی برای رشد باکتری است بنابراین با برداشتن آنها قبل از خراب شدنشان از قناری هایتان محافظت کنید.

اطمینان یابید که پرنده های خانگی تان به خوراک جوجه مورد نیازشان دسترسی دارند. اگر آنها غذای صبحانه شان را خیلی زودتر از زمانی که غذای بعد از ظهر را برایشان می گذارید تمام می کنند بهتر است در هر وعده غذای بیشتری برایشان بگذارید.

اشتهای جوجه قناری ها تا زمانی که خودشان شروع به غذا خوردن کنند هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

جوجه ها به سرعت بزرگ می شوند و تقریبا دو تا سه هفته پس از به دنیا آمد لانه را ترک می کنند. پدر و مادر تا حدود هفته چهارم که جوجه ها خودشان شروع به غذا خوردن کنند به تغذیه آنها ادامه می دهند.

در این بین ممکن است قناری ماده حتی قبل از اینکه جوجه ها لانه را ترک کنند شروع به گذاشتن سری دوم تخم هایش کند که در این صوت بهتر است لانه دیگری را در دسترس او قرار دهید.

بازدید 5538 بار آخرین ویرایش در شنبه, 24 آبان 1393 19:09

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین های آندروید

جدیدترین های آموزش زبان فرانسوی

جدیدترین های آموزش زبان انگلیسی

جدیدترین های صوتی

جدیدترین های ویندوزفون

جدیدترین های الگوریتم

جدیدترین های آموزش PHP

جدیدترین های پیامک

ورود

رضایت از بهگذر را به گوش گوگل برسانید
Web Analytics

بیشتر بخوانید

به اشتراک گذاری اطلاعات و اینترنت از طریق hotspot گوشی های آندروید

سلام

امروز تو این آموزش قرار شما را با قابلیت hotspot گوشیتون آشنا کنیم. از این امکان میشه برای به اشتراک گذاری اینترنت گوشیتون با سایر دستگاه ها و گوشی های مجهز به تکنولوژی wifi و همچنین راه اندازی یک شبکه شخصی wifi و انتقال اطلاعات از طریق این شبکه بین دستگاه های مختلف استفاده کرد.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید

Window Phone 8 Internet Explorer 

در این نوشتار نحوه ی فعال سازی اینترنت جی پی آر اس gprs سیم کارت های همراه اول، ایرانسل و 3G رایتل را در گوشی های موبایل مجهز به سیستم عامل ویندو فون 8 و به صورت تصویری آموزش می دهیم.  گوشی که در این آموزش از آن استفاده کردیم مدل Lumia 520 از شرکت نوکیا دارای نسخه Windows Phone 8 بود. البته اگر شما گوشی دیگری از این خانواده را در اختیار دارید نگران نشوید. روند فعال سازی در همه ی نسخه های ویندوز فون 8 تقریبا یکسان است.

بیشتر بخوانید

رضایت از بهگذر را به گوش گوگل برسانید